Naprawka lastryko Warszawa

Naprawka lastryko Warszawa

Posadzka z lastryko w nieomal wszystkim przypadku nadają się do renowacji, co utrzymuje się za wielką wartość tego rodzaju podłogi. Renowacja polega na frezowaniu, szlifowaniu i czyszczeniu powierzchni, wykuwane są jedynie fragmenty posadzki zrobionej z innych produktów, jakie należy zastąpić nowym lastrykiem. Najczęściej używamy metodę szlifowania „na ciepło”, która umożliwia uniknąć mokrego szlamu kłopotliwego dla ludzi. Maszyny do ostatniego dane urządzone są w dobre pochłaniacze pyłów, dzięki czemu zapylenie występuje tylko podczas szlifowania podstopnic schodowych.

Dzięki swojej budowie posadzka lastryko, niezależnie z wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze oddaje się renowacji, podczas której pozyskuje się zupełnie nową, wzmocnioną i łatwą do zatrudnienia w czystości powierzchnię. Renowacja posadzki z niższa polega na frezowaniu, szlifowaniu i czyszczeniu powierzchni, tworzone są jedynie fragmenty posadzki stworzonej z nowych produktów, jakie należy zastąpić nowym lastrykiem.

Posadzka lastryko po wyszlifowaniu oraz właśnie impregnacji, dzięki bardzo delikatnej powierzchni (zamknięte pory) znacznie swobodnie i kilka opłaca się myśleć w doskonałej czystości. Wystarczy tylko przestrzegać paru zasad wymienionych poniżej:

-częste usuwanie z posadzki zabrudzeń lotnych, takich jak piasek, kurz czy pył;
-okresowe mycie posadzki płynem na bazie alkoholu lub samą wodą;
-stosowanie mopów znanych z mikrofibry z często zmienianą wodą;
-nie ma potrzeby kupowania żadnych innych środków nabłyszczających, ochronnych, doczyszczających, itp.

Dobrym sposobem pielęgnacji posadzki lastrykowej jest typowe jej odkurzanie i zamiatanie. Piasek, a szczególnie błoto śniegowe (zawierające sól lub chlorek sodu) są bardzo niszczące dla lastryka. Promujemy swoim Użytkownikom stosowanie mat wejściowych chroniących powierzchnię przed zniszczeniami.

Mycie lastryka winno stanowić poprzedzone odkurzeniem posadzki. Poleca się stosowanie płynów o neutralnym ph na podstawie alkoholu. Do roztworu powinno się używać zimnej wody i dozować preparat według zaleceń producenta. Ponadto warto co 3–4 mycia zrezygnować ze środków myjących i umyć wyłącznie wodą. Do czyszczenia najlepiej stosować mopy płaskie (najlepiej z mikrofibry). Mopy sznurkowe brudzą podstopnice i cokoły. Należy także dbać o częstej wymianie roztworu w wiadrze.

Często popełnianym błędem jest podawanie różnych past nabłyszczających. Tłuste powłoki utrwalają brud, podłoga ciemnieje i niestety jest utrzymać ją w czystości.

Projektując nową posadzkę, przechodzimy do wyboru wiele rodzajów kolorystycznych kruszywa czy samego cementu. Dzięki temuż potrafimy zostać wodze sztuk i zaprojektować unikalny wzór, który będzie robiłeś Państwa oczekiwania. Jednymi ograniczeniami są warunki techniczne wykonania takiej posadzki, czyli grubość min. 3 cm, i miejsca dylatacyjne, jakie nie powinny stanowić trudniejsze niż 3 m2.

Posadzki lastryko, wielkie od lat, dzięki innowacyjnym technikom renowacji będą stale bardzo długo obowiązujące w polskim środowisku, a dzięki dostępności coraz to kolejnych kruszyw, cementów oraz barwników będą dawane z powodzeniem w dużo innych inwestycjach.

Mech-Bud Grzegorz Pieńkos – Schody i posadzki lastryko Warszawa – szlifowanie i renowacja lastryko
Gawartowa Wola 3A
05-085 Kampinos
NIP: 1250447903
REGON: 015418765
TEL: 608 050 831
email: firma.mechbud@gmail.com
https://mech-bud.net/schody-i-posadzki-lastryko-warszawa/